Léčba závislostí, adiktologie

Střízlivost je cesta, ne(-)konečná

Co byla ta poslední kapka, která vám otevřela oči? Obavy o zdraví, odcizení v rodině, ztráta kontroly nad svým chováním? Nebo to byla některá další z milionu výzev, které užívání návykových látek přináší?

Jaký je nejúčinnější způsob, jak (znovu) nalézt rovnováhu?

Krok číslo jedna je najít odpovědi na to, jak vážné vaše problémy s užíváním návykových látek jsou. To nejde přeskočit. Vše podrobně probereme na Vstupním pohovoru a  společně naplánujeme další individuální kroky.

Druhý důležitý krok je úplně vyřadit návykovou látku, která vás začíná ovládat a vy nad ní ztrácíte kontrolu. Začít v životě prožívat ne-závislost. Zdá se to jednoduché, ale nebudeme si nalhávat, že to půjde hladce. Ale půjde to.

Léčebné programy závislosti

V Adikto vám nabízíme intenzivní kontinuální léčebný program, který vám pomůže překonat nejnáročnější období prvního roku střízlivosti a ne-závislosti.

Hlavně začněte

Pouze střízlivýma očima můžete nahlédnout, co vám návyková látka způsobuje, jak vás ovlivňuje a před čím nebo kam prostřednictvím jejího užívání utíkáte. 
Většina klientů zpětně říká: Proč jsem se nezačal léčit dřív?! Možná bych toho tolik neztratil…
Abyste se jakýmkoli ztrátám vyhnuli, potřebujete hlavně začít. A čím dřív, tím líp. Začít se dívat na svět střízlivýma očima a střízlivost si udržet co nejdéle. V Adikto vám poradíme JAK NA TO. Pěkně krok po kroku.

„Někdy se svých klientů i sám sebe ptám – kdy jsi naposledy cítil, že tvůj život je dobrodružství, že se budíš s nadšením, že dnešní den prožiješ naplno, a večer naopak usínáš unavený a naplněný zážitky?“

– Miroslav Novotný, Adikto